ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΕ ΑΕΛ
1985/1988/2007

Super League K17: ΑΕΛ – Λαμία 7-0

Υπό εξαιρετικές ποδοσφαιρικά συνθήκες διεξήχθη σήμερα η αναμέτρηση ΑΕΛ Κ17 – Λαμία Κ17 για το πρωτάθλημα τμημάτων υποδομής της Super League (ΣΤ΄όμιλος) που συμμετέχουν και οι βυσσινί. Η ομάδα μας πέτυχε μια εμφατική νίκη βρίσκοντας δίχτυα επτά φορές και αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις για τον τρόπο που αγωνίζεται και για το μέλλον των παιδιών που την απαρτίζουν.

Ο αγώνας φιλοξενήθηκε ακόμα μια φορά στο γήπεδο του Μακρυχωρίου. Το παιχνίδι στα πρώτα 30 λεπτά θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μοιρασμένο όμως η ΑΕΛ χωρίς να απειληθεί δημιούργησε τέσσερις ευκαιρίες, τρεις με τον Μπασδέκη και μια με τον Γραβάνη. Στο 30ο λεπτό έγινε το 1-0 όταν ο Γραβάνης πέρασε ωραία τον αμυνόμενο με προσποίηση και πλάσαρε στην απέναντι γωνία. Το ημίχρονο έληξε με σκορ 2-0 αφού στο 45′ ο Γκρόζος μετά από όμορφη συνεργασία έκανε το σουτ εύστοχα μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Στο 2ο ημίχρονο η βυσσινί ομάδα συνέχισε τη δημιουργία φάσεων και σχεδόν κάθε δεκάλεπτο είχε και ένα γκολ. Το 3-0 έγινε στο 47′ με εκτέλεση στημένης φάσης έγιναν κόντρες μέσα στην περιοχή με τελικό αποδέκτη τον Κουτζαηλία που σκόραρε με σουτ. Στο 55′ ο Γραβάνης και πάλι πέτυχε γκολ κάνοντας το 4-0 όταν δέχθηκε παράλληλη πάσα και βρήκε δίχτυα με κοντινή προβολή. Από πλασέ του Αβραμούλη η ΑΕΛ Κ17 έφτασε στο 5-0 στο 62ο λεπτό από στημένο και πάλι έπειτα από κεφαλιά πάσα του Μπιώτη. Στο 70′ έγινε το 6-0 με ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας έγινε κάτοχος ο Μπιώτης ο οποίος σκόραρε με αριστερό ευθύβολο σουτ στην απέναντι γωνία της αντίπαλης εστίας. Ο Γραβάνης πέτυχε το 7-0 με χατ τρικ στο 80′ με πλασέ στην περιοχή μετά από ασίστ του Μπιώτη.

Η επόμενη 8η αγωνιστική θα γίνει για την ΑΕΛ Κ17 μετά τις γιορτές ξεκινώντας τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του δεύτερου γύρου στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Παναιτωλικό.

ΑΕΛ Κ17 (Βασιλείου – Νεμπεγλέρας) : Σπανός (Τ), Μπαργιώτας, Γκρόζος, Αβραμούλης, Κουπατσάρας (63′ Δεμίρης), Καλαθάς (50′ Βαρσάμης), Κουτζαηλίας (63′ Λυγούρας), Ρίζος (50′ Μπιώτης), Δημηνίκος (63′ Τσακνάκης), Γραβάνης, Μπασδέκης

Μatch Report: ΑΕΛ – Μακεδονικός 1-1

Η ΑΕΛ παίζοντας τελευταία φορά στη σεζόν εντός έδρας, κλείνοντας και τα playoffs αφού έχει ρεπό στην τελευταία 10η αγωνιστική, ήρθε ισόπαλη 1-1 με

Νέα / Ανακοινώσεις

Τα εισιτήρια του αγώνα ΑΕΛ – Μακεδονικός

Η ΠΑΕ ΑΕΛ ενημερώνει ότι διατίθενται εισιτήρια ημέρας του εντός έδρας αγώνα με τoν Μακεδονικό για την 9η αγωνιστική των Playoffs της SL2 (Τετάρτη 15/5/24,

Αγωνιστικά

SL2 K19: Ιωνικός – ΑΕΛ 1-0

Η ΑΕΛ Κ19 μετά την πρώτη θέση στον όμιλό της βρέθηκε σήμερα στο Final4 της SL2 K19 με αντίπαλο το αντίστοιχο τμήμα του Ιωνικού